Фотографії кажанів, які мешкають в Чорнобильській зоні відчуження

  Збірка фотографій різних авторів (С.Гащака, Є.Алфімова, Е.Самойлова та С.Паскевича) кажанів, які були знайдені, як впродовж експедицій зоною відчуження, так і випадково, в межах Чорнобильської зони відчуження.

   Вечірниця мала (Nyctalus leisleri)

Рідкісний вид кажанів - Вечірниця мала   Вечірниця мала (Nyctalus leisleri)   Кажани зони відчуження - Вечірниця мала Nyctalus leisleri   

Вечірниця мала в природніх умовах Чорнобиля  

   Кажан має середні розміри та покритий густим волоссям шоколадного кольору. Нижня частина тварини більш світла ніж верхня. Волосинки забарвлені в два кольри - верхня частина більш світла.
   Мігруючий вид. Селиться переважно в лісах з домінуванням листяних порід. В якості сховищ використовує дупла дерев. Утворює невеликі колонії, яке містять не більше 40 осіб. Харчується два рази за ніч - після заходу сонця та незадовго перед світанком. Основними кормовими об'єктами є метелики, жуки та мухи. Полює над водою, лісовими галявинами, просіками та узліссями. Самиці народжують одного, рідше двох, дитинчат.
   Наявність малої вечірниці на території Чорнобильської зони відчуження було встановлено в 2007 році (околиці села Луб'янка). Останній раз в цьому регіоні даний вид знаходили біля п'ятидесяти років тому. в районі села Новошепеличі. Вид знаходили на сусідніх територіях в Білорусі (в Комаринському та Хойниковському районах).
   Вид рідкісний та занесений до Червоної книги України.

   Вухань звичайний - (Plecotus auritus)

Фотографія вуханя звичайного - Plecotus auritus   Вухань звичайний - Plecotus auritus   Вухань (Plecotus auritus) в условиях зоны отчуждения  

Plecotus auritus - вухань звичайний в умовах зони відчуження Чорнобиля  

   Відмінною рисою цього виду кажанів є дуже великі вуха, довжина яких дорівнює довжині передпліччя (35-45 мм). Колір волосяного покриву досить різноманітний та змінюється від темно-червоного до темно-коричневого.
   Згідно до літературних даних, вид зустрічається в різних типах ландшафтів - в гористій місцевості, у лісах та навіть у пустелях. Вид досить малочисельний та зустрічається невеликими групами, а найчастіше в одиночку. В якості сховищ використовує дупла дерев, а в населених пунктах дахи домів та інші таємні куточки. При полюванні вухань тримається недалеко від сховища. Здобич знаходить не тільки в польоті, але й може повзати по стінах та гілках дерев та добувати метеликів. Раціон кажани складають у більшості комарі та метелики.
   Самиця зазвичай приносить одне дитинча.
   На зиму вухань звичайний впадає в сплячку і задля цього відшукує теплі підвали, печери та погреби.
   Наявність вуханя звичайного (Plecotus auritus) в межах чорнобильської зони відчуження було підтверджено в 2007 році впродовж хіроптерологічної експедиції ( в районі села Луб'янка). В цьому регіоні Полісся вуханя було знайдено в 2002 році в Поліському заповіднику.

   Нетопир пігмей (Pipistrellus pygmaeus)

Pipistrellus pygmaeus - зображення нетопиря пігмея   Кажан нетопир пигмей в зоні відчуження   Фотографія нетопира пігмея - Pipistrellus pygmaeus  

Pipistrellus pygmaeus - Нетопир пігмей  

   Нетопир середземноморський (Pipistrellus kuhlii)

Pipistrellus kuhlii - нетопир середньоземноморський   Рідкісний вид кажанів в зоні відчуження - Нетопир середньоземноморський   Нетопир середньоземноморський біля Чорнобильської АЕС  

Нетопир середньоземноморський (Pipistrellus kuhlii) на проммайданчику Чорнобильської АЕС  

   Нетопир лісовий (Pipistrellus nathusii)

Нетопир лісовий - Pipistrellus nathusii   Кажани зони відчуження - Pipistrellus nathusii   Кажани чорнобильської зони - нетопир лісовий (Pipistrellus nathusii)  

Нетопир лісовий в зоні відчуження Чорнобиля - фотографія  

   Нетопир карликовий - (Pipistrellus pipistrellus)

Карликовий нетопирь - Pipistrellus pipistrellus  

   Нічниця водяна - (Myotis daubentonii)

Нічниця водяна - Myotis daubentonii (photo by S.Gaschak)   Myotis daubentonii - Нічниця водяна   Нічниця водяна  

Нічниця водяна - кажани Чорнобильської зони відчуежння   Myotis daubentonii - photo by S.Gaschak  

   Вечірниця руда - (Nyctalus noctula)

фотографія вечірниці рудої - звичайний вид на Поліссі   Вечірниця руда - Nyctalus noctula   Типовий вид кажанів в межах зони відчуження - вечірниця руда Nyctalus noctula  

   Кожан пізній - (Eptesicus serotinus)

Кожан пізній  




Використовуйте матеріали тільки з дозволу www.chornobyl.in.ua. Наявність прямого посилання є обов'язковим.